Wzornictwo PrzemysB?owe
wzornictwo
malarstwo
rzeźba
fotografia
kontakt

SYSTEM MEBLI MIEJSKICH - PRZYSTANEK KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ 2002

(projekt był prezentowany na Międzynarodowym Biennale Designu 2002 w Saint-Etienne we Francji)

Przystanek komunikacji miejskiejPrzystanek komunikacji miejskiej

Zachęcanie społeczeństwa do korzystania z transportu publicznego może być wspomagane przez podnoszenie standardu usług komunikacyjnych. Osiągnąć to można również poprzez ulepszanie infrastruktury komunikacji publicznej, a zwłaszcza jej najważniejszej części tj. przystanku tramwajowo-autobusowego. Przedstawione opracowanie zawiera dwa podstawowe założenia, które w znaczny sposób odróżniają go od dotychczsowych, otaczających nas rozwiązań tego typu. Pierwsze to trzon główny - identyfikator przystanku, medium wszystkich, potrzebnych informacji (nazwa przystanku, mapa, rozkład jazdy pojazdu, bankomat, internet oraz panel reklamowy typu "cityboard"). Po drugie, rzut przystanku, który jest odchylony w stosunku do krawędzi jezdni o kąt 15 stopni, co powoduje, że przystanek jest zorientowany zawsze w stronę nadjeżdżającego pojazdu. To rozwiązanie ułatwia korzystanie z przystanku zwłaszcza osobom starszym, niepełnosprawnym lub niedowidzącym mieć lepszy wgląd w oznaczenie pojazdu.

----------------------------------------

SYSTEM MEBLI MIEJSKICH - IDENTYFIKATOR PRZYSTANKU 2004

(projekt był prezentowany na Międzynarodowym Biennale Designu 2004 w Saint-Etienne we Francji)

Projekt identyfikatora przystanku miejskiego

Identyfikator przystanku komunikacji miejskiej jest częścią projektu systemu mebli miejskich, który składa się z ławki, kosza na śmieci, lampy ulicznej, zegara, nośnika reklamy i planszy informacyjnej. System jest maksymalnie elastyczny, a poprzez powtarzalność elementów konstrukcyjnych w każdej części projektu, pozwala stworzyć dowolną, pożądaną kombinację zestawu mebli miejskich, takich jak np. ławka z koszem, lampa uliczna z dwiema ławkami, albo ławka z tablicą informacyjną i wiele innych. Dodatkową zaletą opracowania jest prostota formy i konstrukcji bazująca na wspólnych, powtarzalnych profilach, co powoduje, że system wpasuje się w każde otoczenie i architekturę, zarówno starego miasta, jak i nowoczesnych dzielnic dużych miast.

----------------------------------------

SYSTEM MEBLI MIEJSKICH - ŁAWKA I KOSZ NA ŚMIECI 2004

(projekt był prezentowany na Międzynarodowym Biennale Designu 2004 w Saint-Etienne we Francji)

Projekt ławki z koszem na śmieci

Ławka wraz z koszem na śmieci jest częścią projektu systemu mebli miejskich, który składa się z ławki, kosza na śmieci, lampy ulicznej, zegara, nośnika reklamy i planszy informacyjnej. System jest maksymalnie elastyczny, a poprzez powtarzalność elementów konstrukcyjnych w każdej części projektu, pozwala stworzyć dowolną, pożądaną kombinację zestawu mebli miejskich, takich jak np. ławka z koszem, lampa uliczna z dwiema ławkami, albo ławka z tablicą informacyjną i wiele innych. Dodatkową zaletą opracowania jest prostota formy i konstrukcji bazująca na wspólnych, powtarzalnych profilach, co powoduje, że wzornictwo systemu wpasuje się w każde otoczenie i architekturę, zarówno starego miasta, jak i nowoczesnych dzielnic dużych miast.

Powrót


produkt

meble

meble z tektury

meble miejskie

wnętrza